Az OEM szerverek számára a Kingston által gyártott dual rank rendszer specifikus memóriák nagyobb teljesítményt és jobb energiagazdálkodást kínálnak. Így a cégeknek a szervereik memóriabővítéséhez a gyári megoldásoknál előnyösebb alternatívát nyújtanak.
A száz százalékban az eredeti, gyártói memóriákkal kompatibilis Kingston ramok igen versenyképes áron jobb megtérülési mutatókkal rendelkeznek.
A 16GB-os DDR3 memória modulokat a Kingston a Dell, HP és az IBM által biztosított paraméterek alapján készítette el, emellet kiváló termikus hatékonysággal is rendelkeznek.
Elérhető modellek:
Part number
Description
OEM part number
KTD-PE313LV/16G
16GB 1333MHz Reg ECC Low Voltage Module
SNPMGY5TC/16G
KTH-PL313LV/16G
16GB 1333MHz Reg ECC Low Voltage Module
627808-B21 627812-B21 647901-B21
KTM-SX313LV/16G
16GB 1333MHz Reg ECC Low Voltage Module
49Y1563
A teljes kompatibilitási lista itt tekinthető meg: http://media.kingston.com/europe/mailer/pdf/201206/Dual_Rank_emailer_MK1206026_PEFIGS_0612.pdf
A rendszerspecifikus memóriák azok, amelyek egy-egy gyártó speciális előírásainak megfelelve az adott gyártó, adott modelljeihez készít a Kingston. Röviden: pont belevaló.
Most az ASUS széles notebook választékához kerültek fel a kínálatra helyettesítő Kingston memória modulok, melyek nagyon versenyképes árú alternatívát kínálnak a laptop bővítéséhez.
A Kingston garantálja, hogy az ASUS hordozható gépekhez készült új modulok száz százalékban kompatibilisek az ajánlott modellel. A memóriák mögött a Kingston tradíciók szerinti élettartam jótállás áll.
Pár hónapja megjelent DataTraveler Elite USB 3.0 pendrivenak nagyon örültünk, mert gyors volt és árban nem rugaszkodott el a földről, a többi DataTraveler árszintjén maradt. Kis üröm volt az örömben, hogy sejtettem, a közkedvelt R500-nak befellegzett.
Az R500 kellemes tapintású gumiborítása révén jól állta a sarat a napi használat során és gyorsasága kiemelte őt a többi pendrive közül. Az egyik legsikeresebb modell volt, de a királysága nem tarthatott örökké, számítani lehetett rá, hogy előbb-utóbb egy új ifjú letaszítja őt a trónról. A DataTraveler Elite érezte ehhez elég erősnek magát.
Az R500 azonban akárcsak a Terminátor, feltámadt hamvaiból. Az igen agresszív narancssárga-fekete gúnyáját egy elegáns kék-fekete királyi palástra cserélte és kihívóan áll most a nagyközönség elé.
A csatlakozója USB 3.0 lett, amely 70 MB/s olvasási sebességre és majd 30 MB/s írási sebességre teszi képessé a flash tárolót. E már-már a korábbi merevlemezek átlagos sebességével azonos adatmozgatási képesség sok új területet hódíthat meg az adattárolási feladatok között.
A gumi borítással a mozgó alkatrészeket nem tartalmazó flash meghajtó jól bírja az utazást, az ütődéseket és karcolásokat, nem annyira hőmérséklet függő mint a HDD. Egy gyors USB 3.0 porton át a napi mentésekhez, az anyagaink szállításához és közvetlenül a pendrive-ról történő munkához optimális, talán a tárterülete sem szűkös annyira, hogy egy külső merevlemezt helyettesítsen.
A DTR3.0 öt év jótállással kapható a többi Kingston pendrivehoz hasonlóan és kompatibilis a korábbi USB 2.0 portokkal. A megújult R500 16GB, 32 GB és 64 GB tárterülettel kerül forgalomba.
Eddig az Apple termékeihez vehetted meg a külsö SSD tárat, ami egy mini szerverként is funkcionált, egyszerre hárman érhették el a rajta tárolt fájlokat egyszerre. A Kingston tovább lépett a fejlesztésben és web alapú böngészővel is elérhetővé tette a Wi-Drive-ot, így hirtelen megugrott az alkalmazhatósága.
Hiszen a weböngésző már ott van minden kicsit is okos eszközödben, a telefonban, a tabletben, az e-book olvasódban, a netbookban és az asztali számítógépben egyaránt. Ráadásul operációs rendszer független is, azaz a Windows mellett Android-on és Mac-en is működik a dolog.
Az Apple felhasználók körében már nagyon népszerű a Wi-Drive, mert például az iPhone vagy az iPad szűkös memóriáját kedvező áron kibővíthetik az SSD tárterületével úgy, hogy például a zenék lejátszásához nem kell átmozgatni előtte a fájlokaz készülék memóriájába. A hab a tortán, hogy egyszerre hárman is hozzáférnek a Wi-Drive tartalmához, most már bármilyen platformról.
Amiatt sem kell aggódni, hogy miközben zenét hallgatsz a flash meghajtóról, le kellene mondanod az internetről. A bridge funkcióval egyszerre kapcsolódhatsz a tároló tartalmához és éred el az internetet, mint azt az alábbi videóban láthatod:
A Wi-Drive interfésze gyorsabb az ilyenkor megszokottnál, 802.11 n típusú kapcsolaton a multimédiák le- és feltöltéséhez elegendő sávszélességet kapsz. Ez a vezeték nélküli kapcsolat természetesen titkosítható a széleskörűen elterjedt WPA/WEP kulcsokkal, valamint maga az SSD saját, egyedi SSID-t kaphat a könnyebb beazonosíthatóság érdekében.
A Kingston Wi-Drive nem nőtt nagyra, egy zakó zsebében elfér. Könnyű, így magaddal viheted bárhová, ha nem a zakód zsebében, akkor a táskádban. Mindegy, mert elővenned nem kell, a WiFi kapcsolat így is menni fog.
Aki csatlakozni kíván hozzá, az dönthet, hogy az említett böngészős megoldást választja, vagy a Kingston által készített App-ok közül a neki valót. A Google Play-ről az Android OS-hez tölthető le egy új alkalmazás. A korábbi Kindle Fire és Apple felhasználóknak szánt programverzió is kapott kisebb fejlesztéseket, használói már kaptak értesítést az update-ről.
Az új Kingston Wi-Drive-ok már a böngészős képességgel érkeznek, a meglévő meghajtó tulajdonosok pedig egyszerűen updatel-hetnek rá ezen a linken keresztül:
Ha egy új microSD kártyát vennél, akkor nézd meg az all-in-one Multi-kit csomagot. Pár száz forint felárért a memória kártya mellé egy normál CD kártya méretű memória kártyát és egy praktikus és apró USB-s kártyaolvasót kapsz.
Így minden a kezed ügyében van, ami az asztali számítógéphez, a tablethez, a telefonhoz, a digitális kamerához és a notebookokhoz kellhet, ha külső adattárolásról van szó. Bármiről és bármire tudsz adatot átvinni e három eszközzel.
A központban a microSD memóriakártya áll, ha feladod rá az adaptert, akkor például egy fényképezőgépbe teheted, de olvasható és írható lesz egy átlagos memóriakártya olvasóval is. Sok olyan eszköz van még, amely a microSD kártyával nem tud mit kezdeni, például notebook vagy egy régebbi kártyaolvasó.
Ha még kártyaolvasó sincs a gépben, mint az asztali számítógépek többségében, akkor a kis kártya az apró olvasóba csúsztatva mint egy pendrive fog funkcionálni. Az adapter és a kártyaolvasó is olyan kicsi, hogy bőven elfér a táskádban, a pénztárcádban, így bárhol segítségedre lehetnek.
A rendszer tuningolása szakavatott kezek alatt csodákra képes. Azonban egy meggondolatlan lépés az egész összeomlásához és akár az egyes részegységek meghibásodásához is vezethet. A modern alaplapokban levő BIOS és a rá épülő gyári tuning szoftverek már nagyobb szabadságot kínálnak és nagyobb biztonságot is. A hibás beállítást követően a BIOS egy korábbi állapotába visszaállítható.
Tehát elrontani már nem tudjuk. A kérdés viszont még mindig nyitva áll, hogy mit és mire érdemes állítani. Kísérletezgetéssel órák mehetnek el és csak nem jön az áttörés. A Kingston, a memóriák mestereként átvállalja a megfelelő értékek beállítását, ne neked kelljen vesződnöd vele.
A Kingston HyperX PnP és XMP jelzésű memóriákat csak be kell tenned az alaplapba és azok a lehető legmagasabb frekvenciát és a hozzá illő időzítéseket állítják be maguknak a BIOS-sal együttműködve. Szinte már semmi teendőd nem marad. Hogyan történik mindez? Az alábbi videóban megnézheted.
Ha fel akarod gyorsítani a gépedet, akkor a memória bővítés a legolcsóbb megoldás. Keresd a Kingston HyperX Pnp és XMP memóriákat és hozz ki többet a konfigurációdból.